Състезателите на спортен клуб „Тонус-спорт“ (Пазарджик) спечелиха общо четири медала, от които три златни и един бронзов, на провелите се 29-то Световно първенство по Шотокан Карате на държавите от обединените нации /SKDUN/ и 14-ата Световна купа в Карлови Вари (Чехия).

В надпреварата взеха участие над 1000 състезатели от 20 страни от цял свят, представители от четири континента.

СК „Тонус-спорт“ бе представен от общо четирима състезатели - трима каратеки в Световната купа и един участник на Световното първенство, който бе част от националния отбор на Българска федерация Шотокан Карате До.

На Световната Купа при деца (възраст 10-11-годишни) в дисциплина "Санбон Кумите" златен медал спечели Симеон Пейчинов, а Ивана Раднева не успя да се класира в призовата тройка.

При миникадети /юноши младша възраст/ Стойко Раднев бе сред най-добрите и в трите дисциплини - златен медал в дисциплина „Санбон Кумите“, златен медал в дисциплина "Кихон ипон Кумите" и бронзов медал в дисциплината "Ката".

На Световното първенство при миникадети /девойки младша възраст/ в дисциплина "Ката" 4-то място зае Ивелина Донова.