Волейболистите на “Хебър” дадоха реални очаквания за спечелването на шампионската титла, побеждавайки за втори път „Нефтохимик“, при това с 3: 0 гейма (25-16; 32-30; 25-20).

Необходима е само още една победа в оставащите евентуално три от финалния плейоф.

Старши-треньорът на Хебър Александър Попов заяви след мача, че момчетата са се борили и са показали емоция и задружност, но също нищо още не е приключило, като предстоят тежки битки в Бургас.

От своя страна старшията на „Нефтохимик“ Николй Желязков е убеден, че вярва във възможен обрат у дома.

Най-резултатен за пореден бе път Брадли Гънтър с 23 точки , Теодор Тодоров добави12 точки . За „Нефтохимик“  Николай Николов завърши с 14 точки и бе единственият с двуцифрен актив.

Следващата среща в Бургас между двата тима във финала на плейофите е в четвъртък.