С отлично класиране, две шампионски титли и куп медали завършиха джудистите на СК „Кодокан“ Държавния личен шампионат по джудо за мъже и жени до 23 години. Състезанието се проведе в Пловдив в съботния ден. В него участие взеха над 290 спортисти, разпределени в 7 категории.

При мъжете в категория до 66-килограма Андрей Ганчев се класира трети. Мариян Палев – който тази година завършва Спортното училище, също взе бронзов медал и третото място при мъжете до 73кг., а Стефан Ашък остана пети. В тази категория друг дванадесетокласник от Спортното училище - Георги Купенов, се класира седми.

Интересен финал имаше в категория до 81 кг, където за шампионската титла се бориха двама състезатели на „Кодокан“ – Емил Вълчев и Христо Вълков. В крайна сметка Емил Вълчев успя да се наложи и се окичи със златото. Христо Вълков взе среброто, а трето мяясто се оказа отново за джудист на „Кодокан“ – Любомир Станоев.

Още една шампионска титла отиде при „Кодокан“ - в категория до 90 кг Борислав Владов се наложи убидително над своя съперник и заслужено взе златния медал.

При най-тежките +100 кг Ангел Славков – също дванадесетокласник в Спортното училище, се класира трети, като победи друг свои съотборник – Цветомир Тодоров.

На тежка категория +100кг Ангел Славков стана трети

Интересни срещи имаше и при жените. В категория до 48 кг Моника Шопова спечели бронзов медал, а Пролет Тончева се класира пета.

Радина Сербезова защити достойно своята класа и стана трета след оспорвани битки и силни съперници в категория до 78кг, а Мария Горева остана на пето място.

На снимката горе: Емил Вълчев