Великолепно представяне записаха състезателите на на Спортен Клуб "Спартак" Пазарджик на държавното първенство по кикбокс в стиловете К-1 и „Фул контакт“. Нашият клуб участва с 25 състезатели и спечели общо 4 златни, 5 сребърни и 9 бронзови медала, което го нареди на 4-то място в отборното класиране, като добавяме и купа за най-техничен състезател (Александър Рибников).

С общо 12 медала (6 златни и 6 сребърни) СК Шуменска крепост стана отборен шампион в стил “К-1” , а със 17 отличия (13 златни, 1 сребърен и 3 бронзови) софийският “Стар Тийм” триумфира в стил “Фул контакт”. В общото класиране и в двата стила първенец по медали са шуменци с общо 29 медала, следвани от Стар Тийм с 20, СК Боил (Варна) с 14 медала и Спартак Пазарджик с 18 медала.
В три дни (23-25 април) при много емоции, зрелище и страхотна атмосфера в спортна зала " Васил Левски" се проведоха десетки битки. Надпреварата се организира под егидата на Българската Конфедерация по кикбокс и муай тай и премина при отличното домакинство от страна на СК "Спартак Пазарджик 2014" със съдействието на Община Пазарджик.
Участие взеха 320 състезатели от 52 клуба. Състезателният уикенд стартира ударно с 18 атрактивни битки от турнира в стил "Лоу кик" при децата на възраст 7-8 и 9-10 години. Шампион в детския турнир стана СК Боец (Перник), следвани от СК Ринг (Каварна) и СК Голдън Бойс (Козлодуй).
Адреналинът в залата се покачи със старта на двубоите в стиловете "К-1" и " Фул контакт". 30 двубоя се проведоха още в петък, а общо още 106 срещи продължиха в събота. На финала се изиграха 86 срещи на два ринга.
“Миналата година бяхме първият клуб в Пазарджик, който успя да направи състезание в условията на пандемия. Тогава беше много строго, защото никой не знаеше какво ще стане и как ще се получат нещата. Все пак обаче стана страхотно състезание. Бяха около 220 състезатели в двата стила „К-1“ и „Фул контакт“. Първоначално бяхме решили да разделим турнира и състезанията в стил „Фул контакт“ при нас и в Козлодуй, за да може да се разпространява кикбоксът и в двете населени места. Заради кризата обаче решихме отново да комбинираме нещата, като добавим и турнир за най-малките деца по кикбокс. Според мен се получи много хубаво със страхотни емоции”, коментира старши треньорът и главен организатор на състезанието Илко Аджов.