В Панагюрище се проведе открит турнир по джудо за деца. Спортната проява се организира за поредна година от Спортен клуб „Панагюрище“ с партньорството на Българската федерация по джудо и община Панагюрище.

Пазарджик бе представен от състезателите на СК“Кодокан“, които в различните възрастови групи се представиха отлично и донесоха на отбора пълен набор от медали.

Ето и класирането:

Във възрастова група юноши младша възраст /2009-2010 г./:

Първо място и златни медали завоюваха Николай Димитров в кат. до 46 кг  и Димитър Баймаков в кат. до 73 кг.

Втори в класирането в категория до 55 кг. стана Мариян Куртаков, а в категория до 73кг среброто отиде при Цветомир Вълков.

Ивайло Чочев в категория до 50 кг, Йоан Пенков в категория до 66 кг и Виктор Пепелов в категория +73 кг се класираха на трето място.

При девойките младша възраст състезателките на „Кодокан“ завоюваха един златен медал – на Йоана Алексиева в категория до 57 кг и един бронзов – на Николета Маврова в кат. до 48 кг.

Младите надежди на СК „Кодокан“, които са ученици в Спортното училище, показаха борбен дух и в това състезание и дават заявка за още по-големи бъдещи спортни постижения.

На снимката: Йоана Алексиева