Един златен ,два сребърни и четири бронзови медала спечелиха младите фехтовачи от СК"Пентатлон" Пазарджик на завършилият тази неделя Републикански турнир по фехтовка   за купата на България и купа Пазарджик -шпага, 2-ри кръг в категориите момчета и момичета до 11, 13и 15г.

Penta384568280 685164200411222 7028454157839243385 N

При момичетата до 13 год., шампионска титла и златен медал за Радостина Куртакова, сребърен - за Никол Петрова и бронзов - за Елена-Никол Иванова.

При момчетата  до 13г. сребърен медал извоюва Симеон Серев, а с бронзови отличия се  поздравиха Габриел Петров при юношите до 15г. , Елена Денина и Ваня Сотирова на девойки  до 15г.

Треньорът Митко Донов поздрави всички останали участници и най-вече дебютантите при 11 годишните: Илея Матакиева, Мари Петрова, Катрина Грънчарова, Величка Шопова, Далия Дюгерова, Йордан Андреев, Емил Вълчинов, Борис Кузев, Павел Кръстанов, Тодор Караджов и Ивон Пискова за демонстрираните умения и желание за победа. Донов изказа благодарности към  всички родители и съдии  от домакините - екипа на СК"Пентатлон", за оказаната подкрепа и  перфектна организация на състезанията и през двата дни.