С два сребърни медала и един бронзов се завърнаха младите джудисти на СК „Кодокан“ от Държавния личен шампионат за юноши и девойки младша възраст. Състезанието се състоя на 16 и 17 март в Димитровград.

Сребро завоюваха Денислав Медаров в категория до 60 кг и ученикът от Спортното училище Виктор Пепелов в категория +73кг. В категория до 55 кг Алекс Болчев се класира трети и спечели бронзовото отличие. И тримата имаха шанс за по-добро класиране, но шансът не беше на тяхна страна, коментира треньорът Величко Серев. Той изрази увереност, че младите джудисти на „Кодокан“ ще продължат усилените си тренировки в подготовка за следващите турнири.

Междувременно стана ясно, че на 21 март трима състезатели на „Кодокан“  заминават за Словакия, където ще се състезават за Европейската купа по джудо. Стилян Гушков, Христо Димитров и Никола Марков са ученици в Спортното училище. Състезанието е от най-висок ранг и за младите пазарджишки джудисти това е шанс да премерят сили с най-добрите. Разбира се, надяваме се и на успешно представяне, коментира още Величко Серев.