Два златни, три сребърни и два бронзови медала спечелиха на старта на новия сезон младите състезатели от спортен клуб "Пентатлон" (Пазарджик). Този уикенд в Плевен се проведе открит Републикански турнир по фехтовка за Купата на България - първи кръг( в категориите момчета и момичета до 11, 13 и 15 години.

Шампионски титли и купи спечелиха Теодор Петров (момчета до 15 години) и Елена Денина (момичета до 13 години).
Сребърни медали завоюваха Ива Кантарджиева (момичета до 13 г.), както Симеон Серев и Никол Петрова при 11-годишните.
С бронзови медали се поздравиха Габриел Петров (момчета до 13 г.) и Радостина Куртакова (до 11 г.)
Поздравления заслужават още Никол Чипилова, Виктория Кузева, Иван Кузев и Михаил Иванов за класирането си в Топ 8 във възрастовите си групи. Страхотно представяне записаха още Виктория Велкова, Борис Серев, Давид Ковачев, Николай Филипов, Ваня Янева, Никола Георгиев и Даниел Куртаков.