СПОРТ

Баскетболният „Хебър” поведе с три от три

понеделник 24 октомври 2022 - 14:55:24

Баскетболният „Хебър” Пазарджик еднолично поведе в класирането на А група в регион юг на Българска баскетболна лига (ББЛ), след като единствен остана непобеден и след третия кръг.

Тимът постигна трети пореден успех, след като в собствената си зала „Иван Симеонов“ се наложи над друг непобеден до момента тим – Академик Пловдив -2, с 97:63.

Отборът от Пазарджик имаше леко предимство в началото на мача, като след десет минути игра водеше с 19:12. Ключова се оказа втората четвърт, до средата на която тимът вкара 20 безответни точки и на почивката се откъсна с 53:27. Въпреки голямата разлика, баскетболистите на Димитър Чанков не подцениха двубоя и преди заключителната четвърт увеличиха аванса си за 82:43. До края играта бе сравнително равностойна, като на практика мачът вече се доиграваше.

Трима завършиха с дабъл-дабъл за победителите. Над всички бе Христо Бъчков с 35 точки и 10 борби. Юлий Арабаджийски записа 21 точки и 10 борби, а с 18 точки и 12 борби приключи Николай Нинов. За Академик Йоанис Кикрилис записа 20 точки, по 10 вкараха Георги Инджов (8 борби) и Кристиян Александров.

„За този мач няма кой знае какво да се анализира. Спечелихме напълно заслужено, надигравайки противника по-всички точки на терена. Импулсът и емоцията ни водят пред нашата публика. Второто полувреме се коригирахме и заиграхме отборно. Трябва да отчетем, че Академик Пловдив не беше в пълен състав. Те са млад отбор и бъдещето е пред тях. Чест и почитания за техния треньор Йордан Иванов, който следва принципите си и отборът му играе по начина, по който иска независимо от резултата“, коментира след края на двубоя треньорът на Хебър Димитър Чанков.

На 30 октомври (неделя) „Хебър” приема „Вихър”- Айтос отново в зала “Иван Симеонов” от 16:00 часа.