ИНСТИТУЦИИ
Двама мъже от Пещера ограбили възрастен мъж и го бутнали в храсталак
понеделник 13 януари 2025 - 17:15:25
Възрастен мъж е бил нападнат и ограбен от двама мъже от Пещера. Сигнал за случилото се бил подаден в петък. Двамата мъже заплашили с нож 78-годишен пещерец и му отнели мобилния телефон и 10 лева, след което го бутнали в близките храсти. Екип от криминалисти и полицаи установили, че авторите на посегателството са добре известни на органите на реда. Задържани са 52-годишен мъж и негов 23-годишен съучастник и двамата от същия град. Мъжете имат богато криминално минало, а по-възрастният е осъждан.
Двамата първоначално са приведени в ареста на РУ-Пещера с полицейска мярка задържане за срок от 24 часа. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата, води се досъдебно производство.



