Педагози от ОУ "Проф. Ив. Батаклиев" са участвали в международен курс
Четирима педагогически специалисти от ОУ "Проф. Ив. Батаклиев", Пазарджик се завърнаха от вдъхновяваща обучителна практика в Ница, Франция,съобщиха от училището. Те са участвали в международен курс по програма Еразъм+ на тема „ИКТ и обучение на открито“.
Темите обхващат модерното използване на информационните и комуникационни технологии (ИКТ) в класната стая и извън нея – от допълване и модификация на традиционното обучение до пълно предефиниране на учебния процес. Особено вълнуващо е било експерименталното учене на открито – подход, който вдъхновява учениците чрез движение, емоции и жив допир с реалността. Учителите са участвали в креативни изследователски игри, които превръщат ученето в приключение, развиват критическо мислене и събуждат любопитството.

