В Административния съд връчиха сертификати на гимназистите, преминали образователната програма „Съдебна власт“
В Административен съд – Пазарджик се състоя заключителна среща с ученици от Професионалната гимназия по икономика и мениджмънт гр. Пазарджик, дългогодишен партньор на съда в рамките на Образователната програма „Съдебна власт – информиран избор и гражданско доверие. Отворени съдилища и прокуратури“.
През учебната 2024/2025 година в програмата участваха учениците от 8в, 9в и 10в клас, всички от специалността „Съдебна администрация“. Общо 79 гимназисти преминаха през обучението. През годината техни лектори бяха заместник-председателят на съда Десислава Кривиралчева, съдиите Георги Петров, Георги Видев и Дияна Златева-Найденова, както и съдебният администратор – Гергана Стойнова, която изпълняваше и функцията на координатор на програмата.
Председателят на съда Веселка Златева със задоволство отчете, че целите на програмата – формиране на правна грамотност и култура, превенция на детската престъпност, насърчаване на спазването на законите, повишаване доверието в съдебната власт сред учениците и реализиране на гражданското образование на практика - са успешно постигнати.
Всички гимназисти получиха удостоверения за участието си в програма, а най-активните от тях получиха и подарък от председателя на съда - флаш памет.
В края на срещата съдия Златева пожела на учениците весело лято, здраве, упоритост, трудолюбие и успех в сбъдването на мечтите им.



