За първи път Общината в Пазарджик организира тържество за всички първолаци на централния площад
Община Пазарджик организира за първи път тържествено откриване на новата учебна година за всички първокласници на Тортата.
След приключване на церемониите в учебните заведения най-малките ученици, водени от своите учители и съпроводени от родителите си, пристигнаха на централния площад в града. Пред "ключа на познанието" те бяха приветствани от кмета Петър Куленски и областния управител Валентина Кайтазова. А в рцете им се оказаха бели, зелени и червени знаменца, с които аплодираха изпълнения на свои връстници и участници в програмата.
Кметът, областният управител и директорите на училища удариха първия звънец на новата учебна година с позабравения аксесоар, обявяащ началото и края на всеки учебен час в недалечното минало.
Яркото есенно слънце и удължената церемониалност в началото на учебния път се оказаха повечко за малчуганите и техните родители и мнозина не дочакаха края на програмата.


