kulenski_obshtejitie.jpg

С водосвет бе поставено началото на тържествената церемония по въвеждането в експлоатация на сградата на Средношколското общежитие в Пазарджик след цялостната и реновация.


За година тази сграда се преобрази, за да може да дадем най-добрите условия на нашите деца, децата на Пазарджик.
Имаме изцяло реновиран покрив, корпус, 33 двойни стаи със самостоятелни санитарни възли - бани и тоалетни, споделени пространства, зала за забавления, нова спортна площадка. И въобще, всички придобивки, които едно модерно, съвременно, европейско съоръжение трябва да притежава. Това заяви кметът Петър Куленски в приветствието си, припомняйки какво е било състоянието преди ремонта: течащ покрив, лошо състояние на стаите, една баня и тоалетна на етаж.

Той подчерта, че финансирането наистина е внушително - 3,5 млн. лева, от които 3 млн. европейско финансиране по Плана за възстановяване и устойчивост и 500 хил. лв. национално дофинансиране.

"Тук е моментът да благодарим на държавата в лицето на министерството на образованието.
Благодаря ви, г-жо Дулчева, за доброто партньорство, в резултат на което нашите деца получават по-добри условия да живеят и да се учат", отбеляза още Куленски. Той отправи благодарности и към екипа от общинската администрация, работил по проекта, а така също и към изпълнителя - "Екохидро" за вложения професионализъм.

От своя страна директорът на РУО Дора Дулчева сподели гордостта си, но и на своите съкварталци от крайния резултат - еидна прекрасна сградата, в която децата да се чувстват комфортно.
Обръщайки се към директора на Средношколското общежитие Стайо Гарноев, тя каза: "Изразявам удоволетворението и възхищението си от вашата работа, защото ви познавам от много години. Бъдете здрав, вие и вашият екип, и всички, които подкрепят образователното дело в област Пазарджик! На добър час!"


dul4eva_obshtejitie.jpg
obshtejitie.jpg


Loading...