Златни медали за 10-годишния Георги Колев и 13-годишния Тома Масурски от конкурса „Утринна звезда“
Възпитаниците на Школата по китара към Младежки дом – гр. Пазарджик, с ръководител Теодор Налбантов, се завърнаха с престижни награди от Националния фестивал-конкурс „Утринна звезда“. Музикалното събитие се проведе на 14 и 15 февруари в столичния Дом на културата „Искър“.
Младите таланти на Пазарджик завоюваха общо една първа, три втори и две трети награди, присъдени от компетентното жури на форума.
В категорията за дует 10-годишният Георги Колев и 13-годишният Тома Масурски спечелиха първа награда и златни медали. Те впечатлиха публиката и оценителите с изпълненията на „Танц от Алпите“, „Панаирът в Скарбъро“ и „Господарят на танца“.
При солови изпълнения със сребърни медали и втора награда бяха отличени:
• Мартин Попов (14 г.);
• Мария Буханцева (14 г.);
• Теодор Налбантов (ръководител на школата).
С грамоти и бронзови медали (трета награда) бяха наградени Адриана Петрова (15 г.) и Георги Колев, които също показаха високо ниво на подготовка и артистичност.
Тези успехи са поредната голяма радост в рамките на празничната 55-а годишнина на Младежки дом – Пазарджик. Постиженията на китаристите са ярко доказателство за приемствеността и високите стандарти в школите на институцията, която вече над половин век е притегателен център за младите таланти на града.
Ръководството на Младежкия дом поздравява всички участници и техния преподавател за достойното представяне и им пожелава несекващо вдъхновение по пътя на музикалното изкуство!

