Двама, пили водачи, и тракторист са санкционирани през уикенда
Бързи производства са образувани спрямо трима шофьори през уикенда, съобщиха от Пресцентъра на ОДМВР-Пазарджик.
По време на засилените проверки по пътищата автопатрул от сектор „Пътна полиция“ засякъл на шосето между селата Горно и Долно Вършило лека кола „Пежо“. 52-годишният шофьор бил зад волана с близо 3 промила концентрация на алкохол в издишания въздух. Далеч по-скромен от него се оказал 41-годишен панагюрец. Той бил тестван от униформени при управлението в средногорския град и дрегерът отчел над 1.2 промила.
На кръстовище в Септември екип на местното полицейско управления извършил проверка на трактор без регистрационни табели. Оказало се, че 64-годишният му водач го управлява, без возилото да е било регистрирано по надлежния законов ред.
И по трите случая са образувани бързи производства.
