Почетен плакет и грамоти от БЧК-Пазарджик за полицаите, спасили дете от водите на Марица
Българският Червен кръст изрази признание към полицаи от РУ-Пазарджик, спасили 14-годишно момче от водите на река Марица. На кратка тържествена церемония днес, 17 юли 2026 г., в заседателната зала на ОДМВР-Пазарджик директорът на Областния съвет на БЧК в гр. Пазарджик инж. Живко Дишков връчи на полицейските служители благодарствени грамоти от името на Българския Червен кръст.
Младши полицейският инспектор Трендафил Трифонов, който успя пръв да влезе във водата и да извади детето, бе награден и с личен почетен плакет. На срещата присъства и началникът на отдел „Криминална полиция“ в ОДМВР-Пазарджик комисар Иво Такучев, който от името на ръководството прие поздравителен адрес от БЧК. Служителите благодариха на инж. Дишков за признанието и уважението към тяхната работа.
Припомняме, че на 1 юли следобед бе получен сигнал за бедстващо 14-годишно дете във водите на река Марица край пазарджишкото село Огняново. Към мястото незабавно бе насочен автопатрул от РУ-Пазарджик - командирът на отделение Стоян Медаров и полицай Димитър Лазаров, както и полицейските инспектори, обслужващи района - Али Калъч, Мартин Тушев и Трендафил Трифонов. Полицаят Трендафил Трифонов успял пръв да влезе в реката и бързо да извади детето на брега.







