След десетки оспорвани футболни битки по терените на Община Пазарджик дойде ред да бъдат наградени и най-добрите в Общинските Ученически игри. Председателят на „Младежки спортен клуб Пазарджик спортува“ Ренета Камберова днес награди призьорите във футболния турнир, който е част от Ученическите игри.

При по-малките – 5-7 клас, победители станаха момчетата на СУ „Георги Брегов“, докато при по-големите (11-12 клас) на първо място финишираха възпитаниците на ПГМЕТ (Професионална гимназия по механоелектротехника). За тях имаше купа, медали и грамота, връчени от Рени Камберова.
Победителите в двете възрасти продължават към следващия етап – Областните надпревари, след това има и Зонални мачове. Последният етап от Ученическите игри са Финалните състезания, които събират най-добрите от цялата страна. Победителите от тях получават правото да участват в Световните ученически първенства по съответните видове спорт, организирани от Международната федерация за ученически спорт (ISF). „Обещаваме да стигнем минимум до финалите, където да представяме нашия град Пазарджик“, бяха ентусиазирани футболистите на отборите победители.

Годишно над 80 000 ученици (5-12 клас) участват в състезанията по 8 вида спорт – лека атлетика, баскетбол, волейбол, хандбал, футбол, бадминтон, тенис на маса и шахмат.

Ученическите игри са основна част от държавната политика, насочена към насърчаване на учащите към двигателна активност, занимание със спорт, създаване на условия за развитие на индивидуалните способности и мотивация за спортно усъвършенстване и изява на учениците.