14-годишната Теодора Маринова от СК „Шампион” спечели сребърен медал от Държавното първенство по плуване, което се проведе в Бургас.В състезанието взеха участие над 640 състезатели от 57 плувни клуба от страната, съобщиха от клуба.

Теодора Маринова спечели сребърен медал в дисциплината 100 свободен стил с лично време 1,01,88, на стотни остана от бронзовия медал на 200 св.стил с четвърти резултат. Лични времена постигна също на 50св.стил, 50 и 100 гръб, като на всички свои плувания се класира в призовата десятка.
Теодора е възпитаничка на Спортно училище Пазарджик, специалност модерен петобой. Тренира плуване, бягане, стрелба, фехтовка, езда, колоездене.
В състезанието взеха участие също Томас Григоров - с отлични резултати на 50 ,100,200 св стил и 50 бътерфлай, Васил Топалов, Антон Велчев, Георги Илиев, Пол Лалов, всички в младша възраст.