Баскетболният „Хебър”- Пазарджик продължава без загуба от началото на първенството в регион Юг на Българска баскетболна лига.

Нашите момчета записаха четвърти пореден успех, като този път надвиха „Вихър” (Айтос) с 89:62. След силни първи 10 минути от страна на „Хебър”, резултатът вече бе 33:13. През останалото време от срещата домакините поддържаха разликата и не позволиха на опонента си да върне интригата.

Христо Бъчков бе над всички и записа дабъл-дабъл с 31 точки и 11 борби. Николай Нинов се отчете с 21 точки и 7 откраднати топки, с 12 точки завърши Юлий Арабаджийски.

За „Вихър” - Айтос най-резултатен бе Константин Коев, който записа дабъл-дабъл – 30 точки и 12 борби. 14 добави Александър Коешинов.

Следващата седмица „Хебър” ще играе в град Айтос срещу състава на „Пловдив Мамбас”.