Едно интересно състезание събра студенти от цялата страна в Стара Загора. Тази година то се провежда от 8 до 12 май. По време на надпреварата ще бъдат излъчени шампионите по 15 вида спорт, а участие вземат повече от 1600 студенти от 24 български университета. Медали ще бъдат раздадени в следните спортове: бадминтон, волейбол, баскетбол, джудо, кикбокс, плуване, спортно катерене, спортно ориентиране, лека атлетика, мажоретни дисциплини, тенис, тенис на маса, крикет, хандбал, футбол.

Независимо от силната конкуренция джудистите на пазарджишкия СК „Кодокан“ успяха да се представят отлично в първите дни на Универсиадата и да вземат три златни и един сребърен медал.
Интересен двубой се поучи в категория до 90 кг, където до финала достигнаха двама наши състезатели – Мариян Палев и Христо Вълков. Двамата младежи са студенти от минала година в НСА, след като завършиха Спортното училище в Пазарджик. Те продължават да тренират със своя клуб „Кодокан“, а срещата им на финал е доказателство за отличната подготовка и на двамата. В крайна сметка в последните схватки по-силен се оказа Мариян Палев, който спечели златото, Христо Вълков е втори със сребърен медал.
В категория до 100 кг. първо място и златен медал завоюва Борислав Владов.
Ангел Славков - кагегория над 100 кг., който също миналата година завърши Спортното училище и сега е студент в НСА, се представи на много високо ниво, победи своите съперници и заслужено се окичи със златното отличие.