В сряда от 19:00 часа волейболният "Хебър" ще посрещне в зала "Васил Левски" шампиона на Турция "Халкбанк" (Анкара) в трета среща от груповата фаза на най-престижния клубен волейболен турнир – Шампионска лига.

Първите две срещи тимът, воден от Камило Плачи, загуби срещу първенците на Германия и Полша "Берлин Рисайклинг Волейс" и "Алурон Вирту Варта" (Заверче) съответно с 2:3 и 1:3 гейма и е с актив от една точка до момента.

В 8-ия кръг на мъжкото волейболно първенство Efbet Супер Волей шампионът на България надигра безпроблемно гостуващия отбор на "Черно Море Баск" (Варна) с 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).
За най-полезен играч на мача бе избран германският диагонал Симон Хирш, реализирал 18 точки, един блок, 2 аса и 56% успеваемост в атака - +14.

Във временното класиране на Efbet Супер Волей "Хебър" е на четвърта позиция с 6 победи, 1 загуба и 17 точки, но и мач по-малко. Водачът "Монтана" е с актив от 19 точки, вторият - "Левски", е с 18, преди последната среща от кръга тази вечер "Левски" - "Добруджа".
В следващия 9-и кръг "Хебър" гостува на Пирин (Разлог).