С нов успех се поздравиха пазарджишките самбисти и джудисти в края на тази много успешна за тях година. СК „Кодокан“ и СК „Самбо Пазарджик“ спечелиха шампионски титли на републиканския турнир „Орчо войвода“ в Панагюрище. Състезанието се проведе на 26 ноември и събра най-силните отбори от страната.

Освен първото отборно място всичките седем състезателите на „Самбо Пазарджик“ се завърнаха с медали в индивидуалното класиране. Те спечелиха четири златни медала, два сребърни и един бронзов.

Призовите места заеха Еньо Златарев в кат. 54 кг, Андрей Ганчев в кат. 65 кг, Христо Димитров в кат. 79 кг и Димитър Куртаков в кат. +88 кг.

Със среброто се окичиха Мариян Ветренски /кат. 54кг/ и Никола Марков /кат. 88 кг/.

Бронзовото отличие пък отиде при Стилян Гушков, който се състезава в кат. 71 кг.

В турнира по джудо в Панагюрище в индивидуалното класиране със златни медали се окичиха също четирима състезатели на СК „Кодокан“ – Еньо Златарев и тук беше безапелационен в кат. 55 кг и се изкачи на първото място на стълбицата. Златни медали завоюваха още Стилян Гушков /кат. 73кг/, Никола Марков /кат.90кг/ и Димитър Куртаков /кат. +90кг/. Сребърни медали взеха Мариян Ветренски /кат.55кг/ и Андрей Ганчев /кат.66 кг/, а бронзовото отличие отиде при Христо Димитров /кат.81кг/.

Всички отличили се състезатели са ученици в Спортното училище в Пазарджик.

Само ден след състезанията в Панагюрище джудистите на „Кодокан“ и Спортното училище се представиха достойно и на Международния турнир по джудо „Локомотив“ София. В оспорваната надпревара Йоана Алексиева спечели сребърен медал в кат. 48 кг, а Александър Терзиев /кат.55 кг/ и Цветомир Вълков /кат. 66 кг/ завоюваха бронзовите отличия.