top10tsitati.jpg
ТОП 10
НА ЦИТАТИТЕ ОТ СЕДМИЦАТА 25.11 – 01.12
 10.
Деси СЛАВА, попфолк изпълнителка:
„Това ще бъде последен албум в жанра попфолк и се оттеглям“
45-годишната изпълнителка направила това признание на живо включване в Инстаграм. Предстои да издаде скоро нов албум с чалга песни и това ще бъде за последно. Но тя побързала да утеши отчаяните си фенове, че ще продължи да пее старите си хитове. Някои имат нужда да си припомнят младостта.
 
9.
Първан СТЕФАНОВ, социолог:
„Обектът на изследване става все по-грозен. Българската политика е отвратителна“
С тези думи социологът обяснява напускането си от „Галъп“. Значи ние, ОБЕКТЪТ на изследване, ставаме все по-грозни? Може би защото искаме да приличаме на онези, които изпращаме да ни представляват в Народното събрание? Безсмислено е да се опитваме да го оспорваме. Истината е, че в този „широко скроен“ парламент всеки български идиот си има свой представител. 
 
8.
Би Би Си: 
„Шпионинът Орлин Русев е участвал в план за убийството на журналиста Христо Грозев“
Хубаво е, че това се случва във Великобритания. Там обвинените в шпионаж българи в полза на Русия ще получат процес и присъди, които заслужават. У нас руските шпиони не са застрашени от нищо, защото много от тях заемат високи държавни постове. И те жертват не един човек, а цялата ни държава. 
Каин винаги ще има последователи!
 
7.
Саломе ЗУРАБИШВИЛИ, президент на Грузия:
 „Движението на съпротивата започна... Аз съм солидарна с него. Ще останем единни, докато Грузия не постигне целите си: да се върне на европейския си път, да осигури нови избори.“
Въпреки че на референдум 80% от грузинците подкрепиха идеята за присъединяване към ЕС и това беше официално записано в тяхната Конституция,  
министър-председателят Иракли Кобахидзе обяви на 28 ноември, че Грузия замразява преговорите за присъединяване към Европейския съюз до 2028 г., което предизвика яростна реакция от страна на опозицията и протести.
Но „не се гаси туй, що не гасне“!
 
6.
Кая КАЛАС, новият върховен представител на ЕС по външната политика и политиката на сигурността:
„Ясно е, че използването на насилие срещу мирни протестиращи не е приемливо и че грузинското правителство трябва да уважава волята на грузинския народ“
Повод за това изявление на Калас са действията на полицията, която използва сълзотворен газ и водни оръдия, за да разпръсне хилядите протестиращи пред парламента в Тбилиси. Решението на правителството да не бърза с присъединяването на Грузия към ЕС е окачествено от президента Саломе Зурабишвили като „конституционен преврат“ и „бъдеще като част от Русия“. В съдбовни моменти гражданското общество взема държавните дела в свои ръце.
 
5.
Мигел АЛМАДХАДЖИ, ръководител на Центъра за стратегически изследвания в Сана, Йемен:
„Знаем, че в Сана има руски служители, които помагат за задълбочаване на този диалог“
Резултатът от този „диалог“ е вербуването на стотици йеменци да се бият в Украйна с обещанието за високи заплати. Целта на Кремъл е да избегне пълна мобилизация. Привлечени са и наемници от Непал и Индия, както и около 12 хиляди редовни севернокорейски войници.
Та кой ескалира войната и „налива масло в огъня“?
 
4.
Илва ЙОХАНСОН, комисар по вътрешните работи в ЕК:
„България и Румъния доказват, че заслужават да се насладят на свободата в Шенгенското пространство“
Йохансон  прогнозира, че това ще се случи от началото на новата година. Струва ни се изненадващо, но комисарят има своите основания: „Видяхме, че нелегалните мигранти, идващи през България и Румъния, са намалели с 80% тази година.“ И много странно: това се случва в период, когато Борисов не е премиер! Та нима е възможно у нас нещо да се случи без неговото ЛИЧНО участие!
 
3.
Радан КЪНЕВ, евродепутат: 
„Кандидатурата на Атанасов е опит да се развърже политическият възел“
Това предложение на ДСБ изглежда обречено на провал, защото от другата страна имат условие. За Даниел Митов, зам.-председател на ГЕРБ, подкрепата на генерал Атанасов за председател на парламента трябва да се обвърже с подкрепата на другия генерал – Борисов, за премиер? Сделка или не? Предстои да видим.
 
2.
Никола МИНЧЕВ, евродепутат:
„Та, ако принципът е, че нямаш право да се цепиш при важно гласуване, за първи път го ползваме. Но ако принципът е, че имаш право на свободен вот, не може да има условности като „но само ако не променя резултата“. Тогава не е свободен вот. Добре е принципите да се прилагат на принципна основа, че иначе не е много принципно".
Става дума за изключването на Лорер и Божанков от ПП. Цитатът е дълъг, но си го позволих, защото вярвам на бившия председател на Народното събрание. Да, и други са изключвали инакомислещи съпартийци, но трябва ли ПП да приличат на тях? И няма ли този акт (според мен прибързан, та и грешен!) да поразклати доверието на хиляди българи в коалицията ПП-ДБ? И без друго лукавият Борисов не престава да ухажва ДБ и да работи за разцеплението в единствената демократическа коалиция в парламента. Краткосрочните решения – колкото и да изглеждат важни и драматични – могат да провалят дългосрочната визия на България.
 
1.
Бойко БОРИСОВ, лидер на ГЕРБ:
Не желая вече да се занимавам с тази разбита държава, категорично оттеглям заявката да съм кандидат за премиер“
„Да се ЗАНИМАВАМ“ – АЗ, в обичайното първо лице ед. ч. Мегаломанията на този човек би била смешна, ако не е политически продуктивна и оттам – вредна за всички нас. А кой РАЗБИ държавата е класически реторичен въпрос: онзи, който я управлява на три пъти. И оттеглянето му не е негов избор; това е убеждение не само на повечето депутати, но и на огромна част от българите. Ерата „БОРИСОВ“ си отива – макар и бавно, макар и със съпротива.
 
Георги К. СПАСОВ
 
 
 
 



Loading...