СПОРТ

„Хебър“ мие срама на националния волей

четвъртък 27 октомври 2022 - 23:35:00

След поредицата неуспехи на националния ни отбор и фиаското за класиране на Световното „Хебър“ продължава да защитава честта на българския волейбол на международното поле.

За втори пореден сезон „Хебър“ се класира за груповата фаза на Шампионската лига по волейбол за мъже. В Загреб момчетата на Камило Плачи не оставиха шансове на хърватския първенец и с втора победа с 3:1 гейма го отстраниха от по-нататъшно участие в първенството на Стария континент.

Младежкият ентусиазъм на „Младост“ стигна само за първия домакински гейм (26:28). Следващите два „Хебър“ взе с 25:20 и 25:17, а в четвъртия домакините капитулираха   на 10.

В най-престижния европейски турнир Шампионът на България ще има за съперници в група В  германския "Берлин Рисайклинг", полския "Алурон Варта" (Заверце) и турския "Халкбанк" (Анкара). Първият двубой на „Хебър“ ще бъде на 8 ноември в Берлин срещу шампиона на Германия, а първото домакинство пък ще е на 16 ноември срещу полския "Алурон Варта".