kulenski031023.jpg

Кандидатът за кмет на гр. Пазарджик на коалиция „Продължаваме промяната - Демократична България“ Петър Куленски привлече повече от 100 представители на едрия бизнес и местни предприемачи на среща, за да представи своята визия за развитие на града. В отворена дискусия с двигателите на местната икономика се обсъдиха наболели проблеми, пред които е изправен бизнесът, и как те да бъдат разрешени.

На събитието присъстваха министърът на финансите Асен Василев и зам.-министърът на икономиката и индустрията Ивайло Шотев, с които предприемачите заедно с Петър Куленски обмениха идеи и споделиха казуси.

„Израснал съм тук, пътувах и навън. Имам принадлежност към града ми, която превърнах в своя мисия през годините – както с мотивация, така и с гняв. Защото това, от което всички жители на Пазарджик сме потърпевши, не може да продължава в нито един аспект. Днес заставам тук пред Вас като Вашия кандидат за кмет на община Пазарджик.“, започна словото си Петър Куленски.

 „Като народен представител от Пазарджик в последните три народни събрания, аз имах възможността да се запозная в детайли с голяма част от проблемите на Пазарджик. Всички виждаме, че в основата им стои порочният модел на управление на тази община през последните 16 години. Модел на управление, който доведе до това Пазарджик да е най-обезлюдяващият се областен град в България. За последните 10 години 18 000 души или всеки четвърти жител го е напуснал. И това не го казвам случайно, а защото виждам, че всички Вие, хората от бизнеса,  го усещате. Вашият глас не остава нечут за мен, както остава за Тодор Попов.“, сподели Петър Куленски.

 „ Преди да вляза в политиката натрупах опит като партньор в българо-немска адвокатска кантора, работеща с безброй инвеститори.  През годините много от тях проявяваха интерес и към Пазарджик, но той се стопяваше веднага, поради неприемливите обстоятелства, в които местният бизнес е принуден да работи -  с практически несътрудничеща администрация, изключително изоставена инфраструктура, нехайство за нуждите на местната икономика. Работещата институция не е мит – тя е възможна, само когато в нея стоят хора с ясна визия, солиден морал и абсолютен фокус върху прогреса на града си.“, изтъкна Куленски.

Приоритетите, които той очерта заедно с бизнеса, са:

Безкомпромисно изкореняване на корупцията в общината – край на рекета и изкуственото задушаване на местния бизнес.

Отваряне на общината – общинската институция може и трябва да бъде проактивна в съдействието си към бизнеса. Нейната модернизация, дигитализация  и освобождаването на изкуствените административни тежести е абсолютен фундамент за безпрепятствената работа и развитието на местната икономика.

Свободни условия за разширяване на бизнес възможностите – фокус върху създаването на бързи пътеки за кандидатстване по европейски програми и Плана за възстановяване и устойчивост, както и достъп до ресурси за всички.

Подем на образованието и възможностите за обучение и реализация на млади хора – цялостна трансформация на подходите, с които създаваме условия те да искат да се върнат, а не да избягат. Освобождаване на нови възможности за създаването на квалифицирани кадри с активни политики, стимулиращи достъпа до съвременно образование и достойно заплащане за младите хора.

Привличане на инвестиции с добавена стойност и силна колаборация с инвеститори. Отваряне за чуждестранни пазари с нови сили и пълната подкрепа на общината за местния бизнес.


КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ СА ПРЕСТЪПЛЕНИЯ!

 

 

 




Loading...