Състезателите на Спортен клуб „Палашев“ се представиха изключително успешно на Държавното първенство по триатлон - спринтова дистанция, съобщиха от клуба.

Състезанието е комбинирано с участието на представители от Украйна.
Първите места и титлите Държавен шампион спечели Борислав Палашев (в групата на мъжете). Той грабна златото и в открития турнир, следван от украинците.

Анастасия Пейчева е шампионка при жените, Александър Тодоров се окичи със златото при младежите старша възраст, като той добави злато и в открития турнир. Никол Колишева стана №1 при девойките старша възраст.

Анастасия Пейчева се класира на втора позиция в международния турнир при жените. Кристиан Колева при децата (11-12 г) и Ивелина Колишева в групата на Бенджамините завоюваха сребърни медали.

Два бронзови медала в групата на мъжете за Янислав Тодоров (Държавно първенство и Открит турнир). Жанина Драганова също спечели бронз в групата на децата (11-12 г.)

В топ 10 се класираха още: Кристиян Георгиев (4 място) при младежи старша възраст и пета позция на Открития турнир; Габриела Теодосиева - шеста при девойките младша възраст.

Отборните класирания са повече от задоволителни за треньорите Борислав Палашев и Динко Юкич. Държавни шампиони на щафета в състав (Борислав Палашев, Анастасия Пейчева, Александър Тодоров, Никол Колишева), държавни шампиони в отборното класиране мъже и жени, второ място за женския състав и трето място за мъжкия тим.